ULUSLARARASI DIŞ TİCARET EĞİTMENİ

Nurdan ÖNEREN

 
Dış Ticaret Uzmanı,Eğitimci, Yönetici,Yönetim Danışmanı

Nurdan ÖNEREN, 01.01.1959 tarihinde doğdu. 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler, İşletme Bölümünden “Üstün Başarı”yla mezun oldu. Kadıköy Kız Lisesi, Matematik Bölümünü iftiharla bitirdi.

1982-1985 yılları arasında Memsan-Mauser firmasında Yurtdışı Satış Pazarlama uzmanı olarak görev yaptı.
1985 yılında finans sektörüne geçti. Dış bank’ta Dış İlişkiler, Dış Mevzuat, Hazine, Şube Kurumsal Pazarlama ve Eğitim bölümlerinde yöneticilik yaptı. Kurum içi eğitimler planladı ve sundu. 2002 Eylül ayında emekli oldu.
1989’dan bu yana Dış bank dışında başka bankalara ve muhtelif kamu ve özel sektör kuruluşlarına Dış Ticaret ve Finansmanı ile Satış ve Pazarlama, International Trade Products, Documentary Letters of Credit (UCP 600) e-UCP, Incoterms,2000, Uluslar arası Ödeme Şekilleri ve Kullanılan Belgeler, Uluslar arası Pazarlama, fiyatlandırma, Uluslar arası Ticari Sözleşmeler, İhracat ve İthalat Uygulamaları vb eğitimleri vermektedir.
Kütahya Porselen’in bünyesinde yer alan Arte Bianco dış ticaret şirketinde Yurtdışı Müşteri İlişkileri ve İhracat Uygulamalarından sorumlu Müdür olarak çalıştı. Serimpex Ltd. şirketinin uluslar arası Pazar bulmasına ve ihracatlarındaDanışmanlık yaptı.
1999-2005 Yeditepe Üniversitesinde Export-Import Management, Financial Institutes and Markets derslerini yürüttü.
2004-2005 öğretim yılında Doğuş Üniversitesi’nde Export Marketing ile Basics of Foreign Trade derslerini verdi.
Marmara Üniversitesi Dış Ticaret Sertifika programlarında Uluslar arası Teslim ve Ödeme şekilleri, Kambiyo mevzuatı dersleri vermiş olan ÖNEREN, KOSGEB’in Eğitmen Veri Tabanında yer almıştır. Ayrıca, Avrupa Birliğinin Avrupa’daki kendi alanında uzman 24 eksperinden biri olmuştur. Avrupa Birliğinin Türkiye projelerinde de danışman olarak zaman zaman görev almaktadır.
Uluslar arası Ticaret, Kadın Girişimciliği konularında da danışmanlık yapmaktadır. Özellikle çimento, gübre,seker,ayçiçek yağı,süt tozu,seramik ,palm yağı,ham petrol gibi ürünlerin uluslar arası ticaretini kurucu ortağı olduğu şirketi aracılığıyla yapmaktadır. 1989 yılından bu yana yeni pazarlar bulma ve müşteri sürekliliğinin sağlanması için danışmanlık yapmakta ve eğitimler vermektedir.
ÖNEREN, 2010 yılı başında Ekonomi Bakanlığı’nın akredite ettiği eğitmen ve danışmanlarındandır. Bu kapsamda Konya otomotiv yan sanayi, Trabzon, Rize bölgelerinde çay sektörü, Sakarya metal sektörüyle ilgili İhracat Koçluğu projelerinde Danışman olarak görev almıştır. Gerektiğinde referanslar verilebilir.
ÖNEREN, 2008 yılından beri, T.C. M.E.B. Özel Yüksek Kariyer Bil.Muh.Y.Dil A.Öğretim Kurslarında Kurumsal, AB, Ekonomi Bakanlığı projeleri…vb, eğitimlerini sürdürmektedir.
İlgi alanları; yurtdışı satış –pazarlama, ihracat, ithalat, dış ticaretin finansmanı ve uygulamaları, müzik, seyahat ile sosyal psikolojidir.Evli ve bir çocuk sahibi olan Öneren, çok iyi seviyede İngilizce bilmektedir.
 

ULUSLARARASI DIŞ TİCARET EĞİTMENİ

Duygu SEZER

Kişisel Bilgiler :Toplam Tecrübe : 5 Yıl Çalışma Durumu : Çalışıyorum,
Eğitim Durumu : Yüksek Lisans
Uyruk: Türkiye Cumhuriyeti Doğum Tarihi : 01.09.1988
Doğum Yeri : Türkiye - Tokat
İş Deneyimleri : Öğretim Görevlisi
Beykoz Lojistik MYO 09.2014-... (11 ay) İstanbul(Asya) - Türkiye Yarı Zamanlı / Part Time
Perakende lojistiği, mağazacılık yönetimi ,tedarik ve satın alma dersleri vermekteyim.
Branş Öğretmeni özel dershane
10.2013-... (1 yıl, 10 ay) İstanbul(Asya) - Türkiye Yarı Zamanlı / Part Time
Açıköğretim fakültesi öğrencilerine işletme ,insan kaynakları,satış pazarlama ,girişimcilik ,kalite yönetimi,hukuk, iş ve sosyal güvenlik hukuku,ekonominin güncel sorunları,yönetimde güncel yaklaşımlar,iktisat tarihi dersleri vermekteyim.
Öğretmen Anadolu ve Endüstri meslek Lisesi

10.2011-06.2014 (2 yıl, 8 ay) İstanbul(Asya) - Türkiye Dönemsel Proje Bazlı

Hukuk, Belgeler, Dağıtım,Depo Araç ve Malzemeleri,Depo Yönetimi,Girişimcilik ve İşletme Yönetimi,Gümrük.Lojistik Satın alma,Mesleki Gelişim,Büro Yönetimi ,Sigorta,Taşıma Modelleri,Temel Lojistik,Toplam Kalite Yönetimi ve Dış Ticaret dersleri verdim.
Müdür pi analitik dershanesi
02.2010-10.2010 (8 ay) İstanbul(Asya) - Türkiye Yarı Zamanlı / Part Time
Eğitim Bilgileri

Üniversite (Yüksek Lisans) 09.2014- ...

Gedik Üniversitesi - (Örgün Öğretim) Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uluslararası Ticaret
Türkçe) - Başarı Bursu (%50)
Üniversite (Lisans) 10.2011-06.2013 Anadolu Üniversitesi - (Örgün Öğretim) İşletme Fakültesi, İşletme (Türkçe)
Üniversite (Ön Lisans) 10.2008-06.2010 Beykoz Lojistik M.Y.O Uluslararası Lojistik (MYO)
Lise 06.2006 Hacı Hatice Bayraktar Lisesi Fen
...